Cebit مکانی برای عرض اندام تولیدکنندگان گوشی های موبایل

توليد کنندگان گوشي هاي موبايل حاضر در سبيت امسال٬ در هفته ي جاري محصولات جديدشان را که قرار است نقشي تايين کننده براي اين کمپاني ها در طول سال داشته باشند را به نمايش در آوردند٬ بسياري از تلفنهاي عرضه شده در اين نمايشگاه ابتدا و قبل از آنکه به بازار آمريکاي شمالي راه يابند در اروپا عرضه خواهند شد.

گوشي هاي موبايل ارائه شده در سبيت به گونه يي بيانگر تمايلات توليد کنندگان و کاربران اين صنعت بود٬ اکثريت گوشي ها مجهز به دوربين هاي ديجيتال با کيفيت بالا٬ پخش کننده ي موسيقي و قابليت اتصال به شبکه به صورت بيسيم بودند.

غول الکترونيکي کره جنوبي يعني کمپاني سامسونگ گوشي را به نمايش درآورده بود که مجهز به دوربين ديجيتال ۷ مگاپيکسلي بود٬ SCH-V770 ارائه شده توسط سامسونگ قابليت 3x زوم اپتيکال را در خود گنجانده و مجهز به حافظه ي فلش ۳۲ مگابايتي ميباشد٬ سامسونگ طبق اعلامش در سبيت هنوز قصد ارائه ي اين گوشي به بازارهاي آمريکا را ندارد.

اما در عوض سامسونگ قصد دارد تا بروي عرضه ي تلفنهاي مجهز به دوربين هاي ديجيتال ۵ مگاپيکسلي در ايالات متحده تمرکز کند. همچنين اين کمپاني قصد دارد تا در نيمه ي دوم سال جاري استفاده از تلفنهاي مجهز به دوربين هاي ديجيتالي ۲ مگاپيکسلي را در ايالات متحده بيش از گذشته ترويج دهد. قيمت تلفنهاي مجهز به دوربين هاي ديجيتال ۷ و ۵ مگاپيکسلي هنوز معين نشده اند اما بر طبق گفته هاي کمپاني تلفنهاي مجهز به دوربين هاي ديجيتال ۲ مگاپيکسلي قيمتي مابين ۲۴۹ الي ۲۹۹ دلار خواهند داشت.

در سبيت امسال کمپاني سوني اريکسون گوشي تلفن W800 خودر را که اولين تلفن واکمن جهان است را به نمايش درآورده بود٬ اين گوشي مجهز به يک پخش کننده ي ديجيتال صوتي٬ گيرنده ي راديوي موج FM و يک دوربين ديجيتال ۲ مگاپيکسلي ميباشد. در عين حال در گوشي W800 سوني اريکسون حافظه ي ۳۸ مگابايتي جهت ذخيره سازي فايلهاي موسيقي و تصاوير در نظر گرفته شده است. اين گوشي که در تابستان امسال قرار است به صورت رسمي در بازار عرضه شود ميتواند فايلهاي موسيقي با فرمت MP3 و ACC را پخش نمايد. سوني اريکسون هنوز قيمت W800 را مشخص ننموده ولي پيش بيني ميشود اين گوشي قيمتي در حدود ۴۵۰ دلار يا اندکي بيشتر داشته باشد.

موتورولا يکي ديگر از تلفنهاي نسل سومش موسوم به V1150 را در هانوور به نمايش درآورده٬ اين گوشي مجهز به دوربيني ۲ مگاپيکسلي ميباشد و امکان ارتباط دو طرفه ويديوئي را به سادگي ميسر ميگرداند٬ در عين حال در اين گوشي سرويس Screen3 که قابليت دريافت اخبار و سرگرمي ها توسط کاربران از جانب موتورلا را فراهم ميسازد نيز گنجانده شده است. موتورولا همچنين اعلام کرد زمان عرضه ي گوشي E790 که توانايي ارتباط با کامپيوترهاي اپل و سرويس موسيقي اين کمپاني موسوم iTunes را دارا ميباشد نيز به تعويق خواهد افتاد.

اما رهبر بازار گوشي هاي موبايل نوکيا اين بار تعداد زيادي از تلفنهايش را به صورت همزمان به نمايش درآورده بود٬ از جمله ي اين گوشي ها ميتوان به گوشي نوکيا 6230i که داراي يک دوربين ديجيتال ۱.۳ مگاپيکسلي و حافظه ي ۳۲ مگابايتي بود اشاره کرد٬ اين گوشي ظاهرا قرار است در اواخر ماه جاري به بازار عرضه شود. نوکيا 6230i يک پخش کننده ديجيتال صوتي و قابليت حمايت از تکنولوژی Bluetooth و يک گيرنده ي راديوي FM را نيز در خود گنجانده است.

[ + منبع: X party به نقل از C|Net ]


Excerpt / CeBit picks up the buzz on new phones: CeBit, the world's largest telecom and tech trade show, is ringing with new cell phones as manufacturers demonstrate the latest built-in features to their new models. [ + Read full story in C|Net ]

1 comments:

Mehrdad said...

بسیار عالی ...